01 GRENPoC

El Grup de Recerca en Estudis Nacionals i Polítiques Culturals (GRENPoC) és un equip d’investigació de la Universitat de Barcelona (UB), integrat al Grup de Recerca d’Estudis Polítics, Identitats, Institucions i Corrupció (GREPIIC), 2021 SGR 00053, de la Universitat Autònoma de Barcelona (UAB) que també està associat la Càtedra UB Josep Termes d’Història, Identitats i Humanitats Digitals. Impulsa estudis i recerques sobre les teories del nacionalisme, els moviments nacionals i els conflictes ètnics i identitaris en el món contemporani, com també en promou sobre les polítiques culturals entorn de la memòria històrica i la gestió de l’espai públic com a representació cultural: els anomenats arxius de la contemporaneïtat. També dedica una especial atenció a la història del catalanisme.

Investigador Principal:

Colomines i Companys, Agustí (UB) colomines@ub.edu

Investigadors/es:

Alay i Rodríguez, Josep Lluís (Associat UB) jlalay@gencat.cat

Argelaguet i Argemí, Jordi (UAB) jordi.argelaguet@uab.cat

Diez i Rodríguez, Xavier (Càtedra UB Josep Termes) xdiez@xtec.cat

Duran i Solà, Lluís G. (CHCC – Generalitat) lluisg.duran@gencat.cat

Macià i Farré, Marc (UdL) marc.macia@udl.cat

Maestre Fuentes, Albert (Càtedra UB Josep Termes) albertomaestref@yahoo.es

Moran i Gimeno, Neus (Càtedra UB Josep Termes) neus.num@gmail.com

Porta i Capdevila, Frederic J. (Margarita Salas-UB) fredericjporta@ub.edu

Rovira i Martínez, Marta (UAB-UOC) marta.rovira@uab.cat

investigadors predoctorals

Audet i Sánchez, Ramon (Càtedra UB Josep Termes) raudetsanchez97@outlook.com

Botran i Pahissa, Albert (Càtedra UB Josep Termes) albert.botran@gmail.com

Cano i Castells, Francesc (URL) fcano.l@catradio.cat

Oliva i Llorens, Jordi (Càtedra UB Josep Termes) jolival@uoc.edu

Ramoneda i Casarramona, Josep Maria (Càtedra UB Josep Termes) jmramoneda@gmail.com

Un pensament sobre “01 GRENPoC

  1. Retroenllaç: Cartografiar la vida dels escriptors – Blocs de VilaWeb

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out /  Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out /  Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out /  Canvia )

S'està connectant a %s

Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.